Yatalak Hasta Bakım Ücreti

Yatan hasta bakımında, bakımı üstlenen kurum personeli kesinlikle eğitimli ve belli ölçüde deneyim kazanmış tecrübe sahibi kişilerden oluşmalıdır. Aksi takdirde duygusal komplekslerini işinin önüne geçirir ve hastaya yeteri oranda verim sağlayamaz. Yatan ve bilinci açık hastaların en çok utandığı durumlar vücut temizliği ve altına tuvalet kaçırmadır. Bu gibi durumlarda dahi gülümseyerek hastanın mahcubiyetini ortadan kaldırabilen bir hasta bakıcı işinin ehlidir. Sizlere Yatalak Hasta Bakım Ücreti konusunda net bir fiyat söylemek mümkün değildir. Çünkü hastanın genel sağlık durumuyla alakalı olarak değişen bakım yoğunluğu, fiyat konusunda da değişiklik göstermektedir. Bakıma alınacak kişi kimdir? Kuruma başvurana kadar hangi sağlık işlemlerinden geçmiştir? Hastaya verilmesi gereken temel bakımlar neler olacaktır? Gibi bir sürü etken, fiyatla alakalı değişikliğe neden olacaktır. Bu konu üzerinde sizlere uygun koşullarda yardımcı olacak olan Doktor Şefkat, bakımına aldığı her hastasıyla yakından ilgilenecek ve iyileşme sürecinin sürekli takipçisi olacaktır.

Hastalar bilinci açık ve kapalı olarak genel sağlık durumları doğrultusunda sınıflara ayrılarak kurumda odalarına yerleştirilir. Sonrasında yaşam aktivitelerini destekleyici her türlü bakımları yapılır ve iyileşme süreleri izlenir. Bilinci kapalı hastalara özel olarak bakım uygulanır ve durumunun sabit kalması adına sürekli olarak kontrol altında tutulur. Hastalara her gün yapılan işlemler hakkında fikir edinmeniz için birkaçını şöyle sıralayabiliriz;

  • Günlük olarak hastaların yatak nevresimleri değişir ve odaları havalandırılıp, temizlenir.
  • Her gün düzenli olarak hastanın son durumuna uygun şekilde masaj ve egzersiz hareketi yaptırılır.
  • Bilinci açık hastalarla gün içinde mutlaka sohbet edilir, hali hatırı sorulur.
  • Periyodik aralıklarla hastanın sonda ve katater değişimi yapılır.
  • Yatan hastaların vücudunun çeşitli bölgelerinde deri kurumasından doğan yaralar oluşabilir. Buna önlem olarak vücut sinilir ve nemlendirici sürülür.
  • Haftada 2 Defa hastanın baş altına koyulan bir aparat yardımıyla saç banyosu yaptırılır. Vücut banyosu da hafta da 1-2 defa yaptırılmaktadır.
  • Rutin olarak her hastanın ateş ölçümü, nabız ve solunum kontrolü ile tansiyon ölçümü yapılmaktadır.
  • Hastanın varsa yaraları pansuman edilir.
  • Kullanması gereken ilaçlar hazırlanır ve hastaya içirilir.

Yukarıda bahsi geçen bakım işlemlerine hastanın durumuna bağlı olarak birçok işlev eklenebilmekte olduğundan dolayı Yatalak Hasta Bakımı Ücreti de hastaya özel bir fiyat kapsamında oluşmaktadır. Kurumlarda hasta bakımı ücretinden daha önemli bir husus ne denli profesyonelce bakılacak olduğudur. Hastanızı emanet ettiğiniz kurumda, kendinden emin ve işinin ehli bir sağlık personeli olması hastanızın iyileşme sürecini arttıracağına emin olabilirsiniz. Bizlerin bünyesinde bulunan hastalar 7/24 hasta bakıcı ve hemşirelerin kontrolünde olacağı gibi hekim tarafından da düzenli olarak muayene edilecekler ve genel sağlık durumları kontrol altında tutulacaktır. Aynı zamanda kurumda sürekli ambulans hizmetinin bulunması da aniden gelişen sağlık sorunlarında hasta için hayat kurtarıcı olacak ve ilk müdahalesinin ardından acil şekilde en yakın hastaneye sevk edileceklerdir.

Sizi Arayalım