Özel Huzurevi Fiyatları

İnsanlar yaşamlarının belli bir noktasında mutlaka başkalarının yardımına ihtiyaç duymaktadır. Bu durum eğer yaşanılan bir kaza veya ameliyat gibi sorunlarla değişiklik göstermediği sürece genellikle 60 yaş üstü kişilerde yılların yorgunluğu baş göstermeye başlar. Dolayısıyla hareket kabiliyetleri yavaşlar birçok işlerini tek başlarına yapamazlar. Bu gibi durumlarda eğer ev içinde sürekli yardımcı olacak birisi bulunamıyorsa, doğal olarak kişiler güvenle yaşlılarını yerleştirecek Özel Huzurevi Fiyatları araştırıp, kendilerine uygun bir kurum ararlar. Ancak huzurevlerinin genelinde hasta kabul görmesi adına bazı şartlar konulmuştur. Bu şartlar hastanın bağımlılık kazandığı bir madde olmaması (uyuşturucu, alkol vb.) ile bulaşı bir hastalık taşımaması gibi şartlardan olup, huzurevi bünyesindeki diğer hastalara zarar gelmemesi adına koyulmuş kurallardır. Ayrıca hastanın varsa tedavi gördüğü hastaneden genel sağlığını içeren bir rapor ya da sağlık kurumundan alınmış bir rapor ile yaşlı bakımında en iyiler arasında yer alan Doktor Şefkat hizmetine başvurulabilir.

Bu kurumlara hasta kabulünde net fiyat belirtmek mümkün değildir. Çünkü her hasta için hastanın genel durumu uzmanlar tarafından analiz edilir ve sonucunda çıkan bakım tablosuna göre bir fiyat verilir. Ayakta gezebilen hastalar ve yatalak hastalar olarak kurumda hasta sınıflara ayrılır ve ayrı bakım odalarında bakımları hijyen kurulları üst seviyede tutularak yapılır. Dolayısıyla hastanın sağlık durumu ve bakım yoğunluğu değişkenlik gösterdikçe Özel Bakımevi Fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Her hasta için günlük çeşitli kişisel temizlik ve sosyal aktivite uygulamaları yapılır. Bunlardan bazıları;

  • Hasta yürüyebiliyor ve tüm ihtiyaçlarını giderebilecek durumdaysa, hasta bakıcı sadece kendisine eşlik eder ve kişisel bakımını kendisinin yapmasını sağlar. Bu durum hastanın hem hareket kabiliyetinin ilerlemesi adına hem de yaşam fonksiyonlarını devam ettirmesi için önem teşkil etmektedir.
  • Yatalak hastalarda durum farklı seyir eder. Hastanın saçından tırnağına kadar tüm bakımını hasta bakıcı ve hemşireler yapmaktadır. Belirli gün aralığında hastanın saçı yıkanır ve haftada 1-2 defa vücut banyosu yaptırılır.
  • Tüm hasta odaları gün içinde temizlenir ve havalandırılıp, sıcaklığı sabit tutulur.
  • Bilinci açık hastalarla yakından iletişim kurulup, sohbet edilir kurum içinde kısa yürüyüşlere çıkılır.
  • Hastanın sosyalleşip hastalığından uzaklaşması adına, kurum içindeki yaş aralığı yakın hastalarla iletişim kurulması sağlanır ve hastanın yalnızlıktan uzaklaştırılarak hayata tutunma gücü arttırılır.
  • Her hasta günlük olarak egzersiz aktivitesi yapmalıdır. Bu kas gelişimini desteklemek adına önemlidir. Tabi ki bu aktiviteyi kendi başına yapamayacağı için hasta bakıcılar hasta uygun hareketlerle egzersiz uygulamasını gerçekleştirir.

Hastalar için yapılan bakımlardan sadece bir kaçı sizlere sunulmuş olup, hastaya göre artan ve eksilen çeşitli bakımlar gelişebilmektedir. Bu sebepten dolayı ancak hastanızın sağlık durumunu bildiren bir rapor ile kurma başvurma halinde Özel Huzurevi Fiyatları konusunda net bir bilgi edinmeniz mümkün olacaktır.

Sizi Arayalım