Evde Sağlık ve Bakım Hizmetleri

Evde Sağlık ve Bakım Hizmetleri Nedir?

Kronik hastalık, yaşlılık veya tedavi sonrası süreçlerde bireylerin ihtiyaç duyduğu her türlü bakım ve koruyucu hizmetlerin profesyonel kişiler tarafından bireylerin yaşam alanlarında sunulması hizmetidir.

Evde sağlık hizmeti, bireylerin ihtiyacı olan tüm tıbbi ve tedavi edici hizmetlerin, kişilerin yaşam alanlarında, profesyonel sağlık ekiplerince koordineli ve kapsamlı bir şekilde sunulmasını sağlayan koruyucu ve tedavi edici hizmetler bütünüdür.

Tüm bu hizmetleri Doktor Şefkat Hasta Bakım Merkezimizde verebileceğimiz gibi, sizlerin kendinizi daha rahat hissedebileceğinizi düşündüğünüz yaşam alanlarınızda yani evlerinizde de verebilmekteyiz.

Doktor Şefkat olarak temel amacımız; bireylerin kendilerini en güvende ve en mutlu hissettikleri yerde ve en konforlu bir şekilde, sağlıklarının tekrar kazanılması, sürdürülmesi, olası komplikasyonların en aza indirilmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesini sağlamaktır.

Doktor Şefkat Ailesi olarak en büyük mutluluğumuz sizlerin, daha sağlıklı, daha özgür ve  daha huzurlu olmanızı sağlamak ve sizlere destek olmaktır.

Evde Sağlık ve Bakım Hizmetlerimiz

1- Doktor Hizmetlerimiz; Farklı branşlardan hekimlerimiz ile gerçekleştirdiğimiz evde muayene hizmetleridir. Yaşlı, yatağa bağımlı ya da evden çıkamayan hastalarınızın muayene, tetkik ve tedavileri için eve doktor çağırabilir, sevdiklerinizi hastane ortamından uzaklaştırabilir ve hastanede sunulan tüm sağlık hizmetlerinden ev ortamında faydalanabilirsiniz.

Muayene sonrası, Hekim tarafından talep edilen kan tahlilleri ve girişimsel hemşirelik hizmetleri (serum, enjeksiyon, pansuman gibi) tüm uygulamalar yine hastaneye gitmenize gerek kalmadan evinizin rahatlığında ve kısa sürede gerçekleştirilir.

2- Hemşirelik Hizmetleri;  Hastanın, evlerinde alacakları tıbbi ve sosyal bakımın bir hemşire tarafından verilmesi ve arka planda profesyonel bir sağlık ekibi tarafında özel konularda uzmanlaşmış hemşirelerin verdikleri bu hizmetleri ihtiyaca göre, kısa süreli alabileceğiniz (saatlik, günlük) gibi uzun dönem olarak da (haftalık, aylık) alabilirsiniz.

Bu hizmetler

  • 12/24 saat Hemşire Bakım Hizmeti
  • Serum Takılması
  • Pansuman Yapılması
  • Sonda Takılması veya Değiştirilmesi
  • Yatak Yarası Bakımı

3- Fizik Tedavi Hizmetlerimiz; Beyin kanaması, inme, beyin tümörü gibi nedenlerle oluşan felçler, Multipl skleroz, Alzheimer, demans gibi ağır nörolojik hastalıklar, Kırık, tendon kopmaları, diz ve kalça protezi gibi ortopedik rahatsızlıklar sonrasında yürüyemeyen hastalarımızın Fizik Tedavi ve Rehabilitasyonu, Doktor Şefkat Yaşam ve Bakım Merkezimizin Özel Fizyoterapistleri tarafından evlerinizde de yapılabilmektedir.

Doktor Şefkat Hasta Bakım Merkezimizden, Evde Bakım Hizmeti almak için

532 410 70 60 nolu telefondan Evde Bakım Hizmetleri Yetkilimizi arayabilir, ekibimizin sizleri ziyaret etmesini talep edebilirsiniz.

Sizi Arayalım