Bakım Evleri

Genel anlamda 55 yaş üstü insanların buluşma ve yaşamlarını kolaylaştırma alanı olarak adlandırılabilen Bakım Evleri, çeşitli nedenlere dayalı olarak yaşlılara hizmet sağlamaktadır. Bu hizmet devlet bünyesinde ve özel bir kuruluş tarafından da verilebilmektedir. Her iki kurumda da amaç yaşlı ve bakıma muhtaç insanların, yaşamlarının daha kaliteli bir hale gelmesi ve aynı yaş grubundaki insanlarla vakit geçirerek yalnızlığından arındırılmasıdır. Bakım evleri kendi içlerinde hastalara daha iyi hizmet sunabilmek adına bölümlere ayrılmaktadır. Bu bölümler yatağa bağlı hastalar ve gezebilen hastalar arasında ki ayrımla oluşmaktadır. Her iki bölüme de uzman sağlık personelleri hizmet vermekte ve hastaların en iyi şekilde bakılmasını sağlamaktadırlar. Günümüzde sizlere farklı yaşlı bakım alternatifleri sunabilen Doktor Şefkat hizmeti, hasta ve ailenin isteği üzerine sadece gündüz bakım veya yatılı olarak bakım hizmeti sunmaktadır. Bu sayede gündüz çalışmak zorunda olan aileler, yaşlı yakınlarını gönül rahatlığıyla kuruma bırakabilecek ve akşam iş çıkışlarında hastayı alarak yaşam kalitelerinden ödün vermemiş olacaklardır.

Bakım Evleriİnsanlar belli bir yaşa geldiklerinde her an neyle karşılaşılacağı bilinmez. Bu nedenle sağlıklı görülen yaşlılar gün içinde bir sağlık problemiyle karşılaşıp, yanında bir refakatçisi bulunmuyorsa durum hayati tehlikeye varan sonuçlar doğurabilir. Bu sebepten ötürü yaşlılarınızı evde yalnız bırakmak yerine güvenilir bir kuruma gündüz emanet edebilir ve yaşıtlarıyla güzel vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. İnsanlar üzerinde Huzurevleri hakkında eskiden günümüze kadar gelen terk etmek düşüncesi son derece yanlış bir yaklaşım olduğu bilinmelidir. Bugün ileri tekniğe ve uzman kadroya sahip bir bakım evi sizlerin bakamayacağı kadar iyi şekilde hastalarınıza bakmakta ve her daim güler yüzlü bakıcıları tarafından hayata daha sıkı tutunmaları sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra gündüz ve yatılı hastalara her gün özel bakım uygulamaları yapılmakta ve bu uygulamalar her birinin vücut fonksiyonlarını ilerletmek adına hedeflenen bir işlem olmaktadır. Örneğin;

• Gündüz veya yatılı hasta olsun fark etmeksizin, insanların yaşı ilerledikçe içe kapanıklık meydana gelir. Hastaların bunu aşabilmesi adına aynı yaş grupları bir araya getirilir ve sohbet edip, arkadaşlık kurmaları sağlanarak sosyallikten uzaklaşmaları engellenir.
• Hastalarla gün içinde mutlaka egzersiz çalışması yapılır. Bu uygulama hastanın kaslarını güçlendirdiği gibi vücudunun gevşemesini ve rahatlamasını sağlar.
• Tüm hastaların kişisel bakımları, hasta bakıcılar tarafından yapılır ve kendi yapabilecek hastaların bakımlarını yapması desteklenir.
• Aksatılmaması adına hastanın alması gereken ilaçlar hazırlanır ve düzenli olarak hastaya içirilir.

Birçok kişinin düşünüp etrafına yansıttığı gibi Bakım Evi Firmaları, yaşlıların terk edilip unutulduğu bir alan değildir. Aksine birlik ve beraberlik içinde onların daha iyi olmaları için küçük ama emin adımlarla yol kat edilen kurumlardır. Bu nedenle gönül rahatlığıyla hastalarınızı bizlere emanet edebilir ve iyi bakılacağına da emin olabilirsiniz. Kurum içindeki tüm sağlık personeli yaptığı işin ciddiyetinin farkında olan bir topluluktan oluşması, sizlerin yakınlarınıza çok daha özverili yaklaşıldığının göstergesidir.

Sizi Arayalım